Ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է լարել իրավիճակն առաջնագծում, այլև սադրանքների է դիմում 10/31/2016 13:16 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է լարել իրավիճակն առաջնագծում՝ պարբերաբար խախտելով հրադադարի պահմպան ռեժիմը և դիմելով դիվերսիոն հետախուզական փորձերի, այլև սադրանքների է դիմում տեղեկատվական դաշտում: Այս մասին հաղորդագրությամբ է հանդես եկել ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մասնավորապես Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր երեկ գիշեր հայկական կողմը խախտել է հրադադարը կիրառելով 60 միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ, իրականությանը չի համապատասխանում: Դա հակառակորդ կողմի հերթական քարոզչական հնարքն է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և երբեք նախահարձակի դերում հանդես չեն գալիս:

Минобороны НКР: азербайджанская сторона не только нагнетает обстановку на передовой, но и готовит почву для дальнейших провокаций 10/31/2016   14:12  |  Карабахский конфликт
Азербайджанская сторона не только продолжает обострять ситуацию на передовой, периодически нарушая режим прекращения огня и предпринимая попытки диверсионно-разведывательного проникновения, но и прибегает к провокациям на информационном поле. Об этом говорится в заявлении министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В частности, распространенное сегодня министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что накануне ночью армянская сторона якобы нарушила режим прекращения огня, применив 60-миллиметровые минометы, гранатометы АГС-17 и крупнокалиберные пулеметы, не соответствует действительности.
“Это очередной пропагандистский трюк противника”, – отметили в Минобороны НКР.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР строжайше соблюдают режим перемирия и никогда не выступают в роли наступающего.Распространяя подобную дезинформацию, азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокаций”, – говорится в сообщении.