Մանրամասներ՝ ակումբի տնօրենի դանակահարության դեպքից 10/31/2016 14:37 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Աբովյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ակումբի տնօրենին դանակահարելու դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2016թ հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 02։25-ին, բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ կյանքի համար վտանգավոր՝ «գանգի ձախ քունքային շրջանի դանակահարություն՝ դանակի առկայությամբ» ախտորոշմամբ բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի տղամարդ՝ Մ.Գրիգորյանը, ով հայտնել է, որ իրեն դանակահարել են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Աբովյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի (դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը) հատկանիշներով, ձեռնարկվել անհրաժեշտ անհետաձգելի գործողություններ տղամարդու՝ մարմնական վնասվածք ստանալու հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Կատարված քննությամբ պարզվել է, որ կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածքը տղամարդուն պատճառվել է Աբովյան քաղաքում գործող ակումբներից մեկի մոտ՝ հաճախորդներից մեկի կողմից։ Պարզվել է նաև շարժառիթը, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը և հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ նրան հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու համար։
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել մի շարք վկաներ, առգրավվել հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել փորձաքննություններ։

СК Армении сообщил подробности инцидента с нанесением ножевого ранения директору клуба в Абовяне 10/31/2016   15:25  |  Криминальная хроника
Абовянским следственным отделом Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту нанесения директору клуба ножевых ранений.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, около 02:25 30-го октября 2016 года из медцентра поступил сигнал о том, что к ним с опасным для жизни ножевым ранением в области левого виска, с ножом в ране, в медцентр доставлен некий мужчина – М. Григорян, который сообщил, что его ранили.
По данному факту абовянским следственным отделом Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА. Предприняты неотложные следственные действия, направленные на установление обстоятельств получения мужчиной телесных повреждений.
В ходе проведенного расследования выяснилось, что опасное для жизни телесное повреждение мужчине нанес возле одного из действующих в городе Абовян клубов посетитель заведения. Установлены также мотив преступления и личность предполагаемого преступника. Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение предпринять меры по его обнаружению и обеспечению его явки к органу, осуществляющему производство.
"Произведен осмотр места происшествия, допрошены ряд свидетелей, изъято орудие преступления – нож. Для выяснения ряда обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены экспертизы", - отмечается в сообщении.