ԼՂՀ Նախագահն ընդունել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանին 10/31/2016 18:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 31-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Քննարկվել են կրթության եւ գիտության ոլորտում երկու հայկական հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետության հետ նման փոխգործակցությունը մեծապես նպաստում է Արցախում կրթության եւ գիտության ոլորտի զարգացմանը եւ տվյալ բնագավառում առկա խնդիրների արդյունավետ լուծմանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР обсудил с главой Минобрнауки Армении вопросы сотрудничества 10/31/2016   18:23  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян в понедельник принял министра образования и науки Армении Левона Мкртчяна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских республик в сфере образования и науки.
Президент Саакян отметил, что подобное взаимодействие с Республикой Армения во многом содействует развитию сферы образования и науки в Арцахе, а также эффективному решению целого ряда проблем, существующих в данной области.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, другие должностные лица.