ԱԺ փոխնախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է առաջնագծում ծառայող զինվորներին 10/29/2016   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը և Կարեն Բոթոյանը, հոկտեմբերի 29-ին մեկնել է առաջնագիծ, հանդիպել զինվորներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԺ փոխնախագահի մամուլի գրասենյակից, խորհրդարանականներն առաջնագծում համոզվել են հայրենյաց սահմանների անառիկության մեջ:
«Այսօր հերթական անգամ համոզվեցինք, որ մեր զինվորների, բանակի և ողջ հայության միասնականության արդյունքում մեր սահմաններն ամուր են: Վերջին օրերին Ադրբեջանը, նենգորեն խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը, դիվերսիոն փորձ կատարեց երկու ուղղությամբ՝ տակավին ձախողվելով:
Այդ երկրի կողմից բանակցային գործընթացին վնաս հասցնող ցանկացած փորձ պետք է խստագույնս դատապարտվի և հասցեական գնահատականներ ստանա միջազգային հանրության կողմից: Ադրբեջանի նենգ քաղաքականությունը դատապարտված է ձախողման, քանի որ հայ զինվորն ամուր կանգնած է իր հողին և պաշտպանում է իր հայրենիքը»,-նշել է ԱԺ փոխնախագահը:

Делегация во главе с вице-спикером парламента Армении встретилась с солдатами на передовой 10/29/2016   13:04  |  Лента новостей
Находящаяся в Нагорно-Карабахской Республике с рабочим визитом делегация во главе с вице- спикером Национального Собрания Армении Эдуардом Шармазановым 29 октября встретилась с военнослужащими на передовой.
Как сообщили “Арменпресс” в пресс- службе вице- спикера НС, парламентарии на месте убедились в защищенности и неприступности границ.
"Сегодня мы в очередной раз удостоверились, что благодаря сплоченности нашей армии и всего армянства наши границы надежно защищены. В последние дни Азербайджан, вероломно нарушив условия перемирия, предпринял попытку диверсионной вылазки в двух направлениях, вновь потерпев фиаско. Любые предпринимаемые этой страной попытки нанести вред переговорному процессу должны быть строжайше осуждены и получить адресную оценку международного сообщества. Вероломная политика Азербайджана обречена на провал, ибо армянский солдат уверенно стоит на своей земле и защищает свою родину”, - сказал вице-спикер НС Армении.