Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՈւՏՅՈՍ և ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ 10/28/2016 10:25 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 700 կրակոց:
Շփման գծի հարավային և հյուսիսային ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՈւՏՅՈՍ և ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ (141 կրակոց): Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана ночью открыли огонь по армянским позициям из крупнокалиберных пулеметов – Минобороны НКР 10/28/2016 10:28 | Карабахский конфликт
В ночь на 28-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 60 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 700 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На южном и северном направлениях ВС Азербайджана применили также крупнокалиберные пулеметы “Утес” и .”ДШК” (141 выстрел).
Передовые части Армии обороны НКР продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, при крайней необходимости прибегая также к ответным действиям”, – отмечается в сообщении.