Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ 10/26/2016   19:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Նախնական տվյալներով՝ 26.10.2016թ.՝ ժամը 17-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարեգին Ավետիքի Այվազյանը:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ։ Կատարվում է նախաքննություն:

СК Армении возбудил уголовное дело по факту убийства противником армянского военнослужащего 10/27/2016 09:35 | Криминальная хроника
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства противником армянского военнослужащего. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, около 17:00 26 октября 2016 года в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части смертельное огнестрельное ранение получил солдат-срочник, рядовой Гурген Аветикович Айвазян.
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства, совершенного по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется расследование.