ԻԻՀ ուղևորված ավտոբուսն արգելափակվել է ձյան մեջ. 26 ուղևորները, այդ թվում 17 երեխա, տեղափոխել են 10/26/2016 15:00 | Արտակարգ պատահարներ
Հոկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 08.56-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի 33-րդ կմ-ին «MAN» մակնիշի ավտոբուսն արգելափակվել է ձյան մեջ. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ հոկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 23.00-ի սահմաններում, Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի 33-րդ կմ-ին` Շուռնուխ գյուղի մոտակայքում, «MAN» մակնիշի 15D14310 պ/հ ավտոբուսի անվաշղթաները վնասվել են և չեն կարողանում շարունակել ընթացքը դեպի ԻԻՀ:
Փրկարարները մարզպետարանի կողմից տրամադրած ավտոբուսի օգնությամբ բոլոր 26 ուղևորներին (17 երեխա, 9-ը մեծահասակ) տեղափոխել են Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության շենք` ապահովելով տաք թեյով և սննդով՝ մինչ իրենց ավտոբուսի ժամանումը:

Направлявшийся в Иран автобус с детьми оказался в снежном плену на юге Армении 10/26/2016 17:40 | Чрезвычайное просшествие
Автобус с 26 пассажирами, в числе которых были 17 детей, около 10 часов простоял в снежных сугробах на одной из трасс близ села Шурнух на юге Армении, сообщается на сайте МЧС республики.
В 08:56 в МЧС Армении поступила информация о том, что на 33-м километре автодороги Горис-Капан автобус марки "MAN" застрял в снегу, требуется помощь спасателей.
На место выехали оперативная группа областного спасательного управления и один боевой расчет.
Выяснилось, что 25-го октября около 23 часов автобус марки «MAN», направлявшийся в сторону Ирана, получил повреждение и не может продолжить путь. На другом автобусе, предоставленном администрацией Сюникской области, спасатели перевезли пассажиров в здание спасательной службы, угостив их горячим чаем и едой до прибытия их рейсового автобуса.