Քննչական կոմիտե. 2016 թվականի 9 ամիսների ընթացքում 30 ծառայող ենթարկվել է կարգապահական պատասխանատվության 10/26/2016 12:35 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեն հետևողական աշխատանքներ է իրականացնում՝ ՔԿ վարույթում քննվող քրեական գործերով քննության որակն ու արդյունավետությունը, քննիչների կարգապահությունը բարձրացնելու, խախտումները բացառելու ուղղությամբ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016 թվականի 9 ամիսների ընթացքում ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողների կողմից իրենց լիազորություններն իրականացնելիս քրեադատավարական օրենքի, ինչպես նաև կարգապահական բնույթի խախտումներ թույլ տալու համար ՀՀ քննչական կոմիտեի ներքին անվտանգության վարչությունում իրականացված նախնական ուսումնասիրությունների արդյունքում հարուցվել են կարգապահական վարույթներ, և 30 ծառայող ենթարկվել է պատասխանատվության։
ՀՀ ՔԿ նախագահի հրամաններով՝ 18 ծառայողի նկատմամբ կիրառվել է «զգուշացում», 6 ծառայողի նկատմամբ՝ «նկատողություն», 2 ծառայողի նկատմամբ՝ «խիստ նկատողություն», 2 ծառայողի նկատմամբ կիրառվել է «կոչումի իջեցում՝ մեկ աստիճանով», ևս 2 ծառայողի նկատմամբ՝ «պաշտոնի իջեցում՝ մեկ աստիճանով» կարգապահական տույժերը:

За 9 месяцев текущего года к дисциплинарной ответственности привлечены 30 служащих Следственного комитета Армении – СК 10/26/2016   13:23  |  Лента новостей
Следственный комитет Армении проводит последовательную работу по повышению качества и эффективности следствия по расследуемым в производстве СК уголовным делам, дисциплины следователей, исключению нарушений, говорится в сообщении, распространенном в среду ведомством.
Как передает пресс-служба СК, в течение 9 месяцев 2016 года по итогам предварительных исследований, проведенных Управлением внутренней безопасности Следственного комитета РА, к дисциплинарной ответственности были привлечены 30 служащих.
Основанием для возбуждения дисциплинарного производства стали нарушения уголовно-процессуального законодательства, а также нарушения дисциплинарного характера, допущенные служащими Следственного комитета РА при исполнении своих полномочий.
“Приказами председателя СК РА в отношении 18 служащих применены дисциплинарные взыскания в виде предупреждения, шестерых – замечания, двоих – строгого выговора, двоих - понижения в звании на одну степень и еще двоих - понижения в должности на одну степень”, - отмечается в сообщении.