Վահան Ղազարյանն ինքնասպանության փորձ է կատարել՝ լսելով 22-ամյա Լևոնի մահվան մասին 10/24/2016   11:06  |  Արտակարգ պատահարներ
«Պատանի լրագրողներ» դպրոցի տնօրեն Վահան Ղազարյանը ուրբաթ-լույս շաբաթ գիշերը ինքնասպանության փորձ է կատարել՝ լսելով 22-ամյա Լևոն Սահակյանի մահվան լուրը:
Այդ մասին «Փաստիֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Վահան Ղազարյանի պաշտպան Մարինե Ֆարմանյանը: Պաշտպանը նշեց, որ իրենք մասնակցել են քննչական գործողության, և երբ Վահանը տեղեկացել է 22-ամյա Լևոնի մահվան մասին, հոգեբանական ծանր վիճակում է հայտնվել և քննչական փորձարարությունից հետո ինքնասպանության փորձ է կատարել՝ կուլ տալով ամրակներ:
Մարինե Ֆարմանյանի խոսքով՝ իր պաշտպանյալին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, սակայն նա առաջադրված մեղադրանքում իրեն մեղավոր չի ճանաչում:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Վահան Ղազարյանը, երբ մասնակցել է քննչական գործողությունների նկարագրել է, թե ինչպես է դեպքը տեղի ունեցել, ընդունել է դանակահարելու փաստը, սակայն չի ընդունում Լևոնին սպանելու դիտավորությունը, ըստ նրա՝ կրծքավանդակին հարվածը պատահմամբ է եղել:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն գրել էր, որ «Պատանի լրագրողներ» դպրոցի տնօրենի աշխատասենյակում հոկտեմբերի 19-ին դանակահարվել է 22-ամյա երիտասարդ, ապագա բժիշկ Լեւոն Սահակյանը:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` երիտասարդը դպրոցի տնօրեն Վահան Ղազարյանի հետ հանդիպման էր գնացել վերջինիս առաջարկով, իսկ զրույցին ներկա է եղել նաև Լևոնի ընկերը: Զրույցի առարկան, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, եղել է գործատուի կողմից իր պարտավորությունները չկատարելը:
Երիտասարդի նշանածը ամռան ամիսներին սկսել է աշխատել Վ.Ղազարյանի մոտ, սակայն վերջինս խոստացված աշխատավարձը լիարժեք չի վճարել և աղջիկը դադարեցրել է համագործակցությունը:
Հարցին միջամտել է տղան եւ գնացել-խոսել է տնօրենի հետ, ով պարտավորվել է վճարել աշխատավարձն ամբողջությամբ` նշելով անգամ հստակ ժամկետ:
Հոկտեմբերի 19-ին հենց նա է դպրոց հրավիրել 22-ամյա Լեւոնին, ով հանդիպման է գնացել ընկերոջ հետ: Սակայն գումար վճարելու փոխարեն` դպրոցի տնօրենը հրահրել է վիճաբանություն, որի ժամանակ էլ 39 տարեկան հասուն տղամարդը 22-ամյա երիտասարդին դանակի երկու հարված է Լևոնին ՝ հարվածելով մեկը` ազդրին, մյուսը` կրծքավանդակին:
Հարվածի հետևանքով վնասվել է տղայի սիրտն ու թոքը: Նրա կյանքը փրկել չհաջողվեց. տղան առանց գիտակցության գալու հոկտեմբերի 21-ի երեկոյան մահացավ:
Վահան Ղազարյանը կալանավորված է:
10:11 23/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՎահան Ղազարյանին մեղադրանք առաջադրվեց դիտավորյալ սպանության համար
15:59 22/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Պատանի լրագրողների» դպրոցի տնօրենին տեղափոխել են քննչական փորձարարության
11:10 22/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարվելուց հետո Լևոն Սահակյանն իր մեքենան վարելով էր հիվանդանոց գնացել
23:19 21/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոն22-ամյա բժիշկը, ով դանակահարվել էր Պատանի լրագրողների դպրոցում, մահացավ
11:00 21/10/2016  |  Արտակարգ պատահարներԴանակահարված Լևոն Սահակյանի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
21:30 20/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆշանածի աշխատավարձը ստանալու գնացած ու դանակահարված 22-ամյա Լևոնի կյանքին վտանգ է սպառնում. բժիշկները հույս չեն տալիս.Tert.am
18:44 20/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն՝ Պատանի լրագրողների դպրոցում տեղի ունեցած դանակահարության մասին
18:04 20/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարություն «Պատանի լրագրողների» դպրոցում. Տնօրենը ձերբակալվել է

Директор ереванской школы юного журналиста, обвиняемый в убийстве 22-летнего юноши, пытался свести счеты с жизнью 10/24/2016   11:46  |  Криминальная хроника
Директор ереванской школы юного журналиста  Ваан Казарян в ночь на субботу пытался покончить жизнь самоубийством, узнав о смерти 22-летнего Левона Саакян, в убийстве которого он обвиняется. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщила адвокат Казаряна – Марине Фарманян.
Адвокат отметила, что Казарян пытался свести счеты с жизнью, проглотив скрепки.
По словам Марине Фарманян, ее подзащитный, которому предъявлено обвинение по части 1 статьи 104(Убийство), не признает себя виновным в инкриминируемом ему деянии.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, 22-летнего юношу, будущего врача Левона Саакяна ранили ножом 19-го октября в кабинете директора школы юного журналиста.
По сведениям “Фактинфо”, молодой человек встретился с Вааном Казаряном по предложению последнего. При разговоре присутствовал также друг Левона. Как уже сообщало информагентство, спор возник из-за невыполнения работодателем своих обязанностей.
Невеста молодого человека летом устроилась на работу к В. Казаряну, однако последний не выплатил обещанную сумму в полном объеме и девушка прекратила с ним сотрудничество.
В спор вмешался юноша. Директор в беседе с ним обязался выплатить всю сумму зарплаты, указав даже конкретные сроки.
19-го октября директор пригласил 22-летнего Левона к себе на разговор. Однако беседа вылилась в потасовку, в  ходе которой 39-летний мужчина ударил ножом 22-летнего Левона Саакяна в бедро и грудь, повредив ему сердце и легкое.
К несчастью, спасти юношу не удалось. Саакян, не приходя в сознание, скончался в больнице 21-го октября вечером. Ваан Казарян взят под стражу.
17:05 03/06/2015  |  Криминальная хроника 45-летний мужчина найден с перерезанным горлом в одном из спальных районов Еревана