Վարչապետը հանդիպել է Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին 10/19/2016   16:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարությունում հյուրընկալել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վեհափառին՝ կառավարություն այցելելու համար և նշել, որ մեծապես կարևորում է պետություն-եկեղեցի համագործակցությունը:
Վեհափառը վարչապետին ու կառավարության նորանշանակ անդամներին մաղթել է հաջողություններ և արդյունավետ գործունեություն՝ ի նպաստ երկրի բարեկեցության, դժվարությունների հաղթահարման, ձեռքբերումների և հաջողությունների ամրագրման:
Այնուհետև վարչապետ Կարապետյանը և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը քննարկել են մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են եկեղեցի-պետություն հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ու այլ խնդիրների:

Премьер Армении и Католикос Гарегин II обсудили укрепление отношений между государством и церковью 10/19/2016   17:00  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял в среду Католикоса всех армян Гарегина Второго. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Премьер поблагодарил Католикоса Гарегина II за посещение правительства, отметив, что придает важное значение сотрудничеству между государством и церковью.
Католикос Гарегин II премьер-министру и новоназначенным членам правительства Армении пожелал успехов и эффективной деятельности на благо страны: преодоления вызовов, укрепления достижений и успехов.
Затем премьер и Католикос всех армян обсудили вопросы дальнейшего укрепления отношений церковь-государство и другие темы.