Իրացվել են Արմեն Ջիգարխանյանին նվիրված երեկոյի կեղծ տոմսեր 10/19/2016   13:36  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել է, որ մի խումբ անձինք իրացրել են Արմեն Ջիգարխանյանին նվիրված երեկոյի կեղծ տոմսեր։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական քննության տվյալներով՝ մի խումբ անձինք, չարաշահելով քաղաքացիների վստահությունը, իրացրել են Արմեն Ջիգարխանյանին նվիրված երեկոյի կեղծ տոմսեր, որը, իբր, պետք է տեղի ունենար Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի պետական ակադեմիական թատրոնում՝ հոկտեմբերի 9-ին։ Մինչդեռ թատրոնում նման երեկո ընդհանրապես նախատեսված չի եղել։
Քննությամբ բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել, որ քաղաքացիներին իրացվել են չնախատեսված միջոցառման տոմսեր։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։
Վարույթն իրականացնող մարմինը դիմում է մեր համաքաղաքացիներին՝ եթե կան անձինք, ովքեր տուժել են  նշված գործողությունների հետևանքով և գնել են Արմեն Ջիգարխանյանին նվիրված երեկոյի կեղծ տոմսեր, խնդրում ենք դիմել ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժին  (հասցե` ՀՀ, քաղաք Երևան,Կոմիտասի 51ա) կամ զանգահարել 077 90 99 90 հեռախոսահամարով:

СК Армении ищет сбытчиков поддельных билетов на фиктивный вечер, посвященный Армену Джигарханяну 10/19/2016   14:28  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому арабкирским следственным отделом следственного управления СК Армении по городу Ереван, установлено, что группа лиц реализовала фальшивые билеты на вечер, посвященный народному артисту СССР Армену Джигарханяну.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по предварительным данным, группа лиц, злоупотребив доверием граждан, реализовала поддельные билеты на посвященный Армену Джигарханяну вечер, который якобы должен был состояться 9-го октября в Государственном академическом театре оперы и балета имени А. Спендиаряна в Ереване. Между тем, в Театре даже не планировалось проведение подобного вечера.
“Следствием было добыто достаточно доказательств того, что гражданам продали билеты на незапланированное мероприятие. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление личности предполагаемого(предполагаемых) преступника(преступников)”, - отмечается в сообщении.
Орган, осуществляющий производство, просит сограждан, пострадавших от вышеуказанных действий из-за покупки поддельных билетов на вечер в честь Армена Джигарханяна, обратиться в арабкирский следственный отдел следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван(адрес: РА, г. Ереван, улица Комитаса 51а) или позвонить по номеру: 077 90 99 90).