Քննչական կոմիտեն՝ Վանաձորում 32-ամյա ծննդկանի մահվան դեպքի մասին 10/19/2016   16:23  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ Վանաձորի բժշկական կենտրոնում 32-ամյա ծննդկանի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 2016թ. հոկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 01:00-ի սահմաններում, բժշկական կենտրոնի ծննդատան բաժանմունքում արական սեռի կենդանածին պտղի ծննդաբերությունից հետո մահացել է  Լոռու մարզի 32-ամյա բնակչուհին: Վերջինս` որպես առաջնածին, բժշկական կենտրոն էր դիմել սեպտեմբերի 26-ին։
Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Բացատրություններ են վերցվել բուժսպասարկումն իրականացնող անձնակազմի անդամներից, առգրավվել հիվանդության պատմությունը:
Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ ծննդկանի մահվան դեպքի բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու  ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства смерти роженицы в медцентре Ванадзора 10/19/2016   17:44  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области проводится расследование для установления обстоятельств гибели 32-летней роженицы в медцентре Ванадзора.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по предварительным данным, около часа ночи 18-го октября 2016 года 32-летняя жительница Лорийской области, родившая живого ребенка-мальчика, скончалась после родов в родильном отделении медцентра Ванадзор. Женщина как первородящая обратилась в медцентр 26-го сентября.
Назначена судебно-медицинская экспертиза тела покойной. Получены разъяснения медработников, осуществлявших медобслуживание, изъята история болезни.
Предпринимаются меры, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного  исследования обстоятельств смерти роженицы.