Ողբերգական վթար Երևան-Սևան ավտոճանապարհին. մեկ անձ անձ մահացել է, 9-ը՝ ստացել վնասվածքներ . ՔԿ-ն Հրազդանի ճանապարհի վթարի մասին 10/18/2016   13:27  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, նախնական տվյալներով՝ 2016թ. հոկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 08-ի սահմաններում, Գ.Ստեփանյանի վարած «Մերսեդես-Սպրինտեր» մակնիշի 35 CT 940 համարանիշի ավտոմեքենան, Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 45 կմ հատվածում, Երեւան ընթանալիս ընկել է սահքի մեջ, դուրս եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց դեպի ձախ, հատել կանաչապատ գոտին ու, հարվածելով Սևանի ուղղությամբ ընթացող «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենային, կողաշրջվել։
Վթարի հետեւանքով «Մերսեդես-Սպրինտեր» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր Հռիփսիմե Ռուբիկի Գասպարյանը /ծնված 1998թ., բնակվող Գեղարքունիքի մարզ, գ. Վարսեր), մահացել է, եւս 9 անձ՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ։
Տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով բուժօգնության են տեղափոխվել երկու մեքենաների վարորդները՝ Գագիկ Ստեփանյանը եւ Շավարշ Գեւորգյանը, ինչպես նաեւ «Մերսեդես-Սպրինտեր»-ի 7 ուղեւոր՝ Լուսինե Սամվելի Հակոբյանը (ծնված 1998թ., ԵՊՀ տնտեսագիտական ֆակուլտետի ուսանող), Սոնա Աբելի Ավետիսյանը (ծնված 1998թ., ԵՊՀ բանասիրական ֆակուլտետի ուսանող), Շահանե Վրույրի Սմբատյանը (ծնված 1995թ., ԵՊՀ պատմական ֆակուլտետի ուսանող), Հրանտ Ռուբիկի Գասպարյանը (ծնված 1996թ., ), Մետաքսյա Համլետի Մաթևոսյանը (ծնված 1996թ., ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի ուսանող), Կարեն Նորիկի Միքայելյանը ( ծնված 1995թ., Ճարտարագիտական համալսարանի ուսանող), Օկսան Նորիկի Միքայելյանը (ծնված 1996թ., Մանկավարժական համալսարանի ուսանող):
Դեպքի առթիվ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Կատարվում է նախաքննություն։ Քննություն է տարվում պարզելու վթարի պատճառները։
12:22 18/10/2016  |  Արտակարգ պատահարներՄահացած ուսանողուհին Վարսեր գյուղից էր, ավտոմեքենայի մեջ էր նաև նրա եղբայրը. մանրամասներ. Yerkir.am
11:53 18/10/2016  |  Արտակարգ պատահարներՀրազդանի ճանապարհին բախվել են «Opel»-ն ու ուսանողների տեղափոխող «Mercedes Sprinter»-ը. 18-ամյա ուսանողուհին տեղում մահացել է
12:22 07/09/2016  |  Արտակարգ պատահարներ«ԳԱԶ-53»-ը «Ֆոլքսվագեն»-ին. վարորդներից մեկը տեղում մահացել է
11:53 10/06/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«Տոյոտա»-ն շրջվել է. վարորդը տեղում մահացել է
17:40 24/11/2014  |  Արտակարգ պատահարներ«ՊԱԶ 672»-ը թեքվել է դեպի ձորը
10:01 24/11/2014  |  Արտակարգ պատահարներ«Մերսեդես»-ը բախվել է ծառին
11:25 10/07/2014  |  Արտակարգ պատահարներ«Մերսեդես»-ը Հանքավանի ճանապարհին վթարի է ենթարկվել. վարորդի վիճակը ծանր է

СК Армении устанавливает причины трагического ДТП на трассе Ереван-Севан 10/18/2016   14:02  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту трагического ДТП на автотрассе Ереван-Севан, сообщает во вторник пресс-служба Следственного комитета Армении.
Следственным управлением СК РА по Котайкской области возбуждено уголовное дело по факту ДТП, произошедшего на автотрассе Ереван-Севан.
Дело заведено следственным управлением СК Армении по Котайкской области возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) УК РА.
"По предварительным данным, примерно в 08:00 18-го октября 2016 года направлявшийся в Ереван автомобиль марки “Мерседес-Спринтер” (г/н: 35 CT 940 ), за рулем которого находился Г. Степанян, на 45-м километре автотрассы Ереван-Севан попал в занос, съехал с проезжей части дороги налево, пересек зеленую зону и, врезавшись в автомобиль марки “Опель”, следовавший в сторону Севана, перевернулся", - говорится в сообщении.
В результате аварии пассажир автомобиля марки “Мерседес-Спринтер” Рипсиме Рубеновна Гаспарян(1998 года рождения), проживавшая в селе Варсер Гегаркуникской области, скончалась. Еще 9 человек получили телесные повреждения.
С травмами различной степени тяжести госпитализированы водители обоих автомобилей – Гагик Степанян и Шаварш Геворкян, а также семеро пассажиров “Мерседес-Спринтера”: Лусине Самвеловна Акопян(1998 г.р., студентка экономического факультета ЕГУ), Сона Абелевна Аветисян(1998 г.р., студентка филологического факультета ЕГУ), Шагане Вруйровна Смбатян(1995 г.р., студентка исторического факультета ЕГУ), Грант Рубикович Гаспарян(1996 г.р..), Метаксия Гамлетовна Матевосян(1996 г.р., студентка факультета журналистики ЕГУ), Карен Норикович Микаелян(1995 г.р. студент Инженерного университета), Оксан Нориковна Микаелян(1996 г.р., студентка Педагогического университета).
“Ведется предварительное следствие. Проводится расследование для установления причин аварии”, -отмечается в сообщении.