Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ 10/18/2016   09:33  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 240 կրակոց: Հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (21 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана ночью вновь стреляли по армянским позициям из снайперских винтовок – Минобороны НКР 10/18/2016   09:54  |  Карабахский конфликт
В ночь на 18-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 20 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
На южном направлении азербайджанские ВС применили также снайперские винтовки типа "СВД"(21 выстрел).
“Передовые части Армии обороны НКР продолжают владеть оперативно-тактической ситуацией, уверенно выполняя поставленные перед ними задачу”, – говорится в сообщении.