Հարկային տեսուչը ձերբակալվել է կաշառք վերցնելու պահին.ԱԱԾ 10/15/2016   14:41  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ  Ազգային  անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, կաշառք ստանալու պահին  ձերբակալվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական եկամուտների կոմիտեի Մաշտոցի հարկային տեսչության հարկային հսկողության բաժնի ավագ տեսուչ Գ.Բ.-ն:
ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն, Գ.Բ.-ն իր կողմից ի պաշտոնե սպասարկվող տարածքում գործունեություն իրականացնող տնտեսվարող սուբյեկտներին իր լիազորությունների շրջանակում հովանավորելու, ստվեարային եղանակով աշխատելու համար  նպաստավոր պայմաններ ստեղծելու, այդ թվում՝ ՀԴՄ կտրոնները պակաս տպելու, իրական շրջանառության ծավալները ցույց չտալու և հարկային օրենսդրության խախտումներին  սահմանված կարգով չարձագանքելու դիմաց, նրանցից որպես կաշառք պահանջել և պարբերաբար ստացել է տարբեր չափերի գումարներ:
Նշված փաստերի կապակցությամբ հարուցվել է քրեական գործ՝ պաշտոնատար անձի կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալու հատկանիշներով ( ՀՀ քրեական օրենսգրքի  311 հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետ): Կատարվում է նախաքննություն:

Налоговый инспектор задержан в момент получения взятки – СНБ Армении 10/15/2016   15:51  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Армении сообщила о задержании налогового инспектора в момент получения взятки.
Как отмечается в сообщении пресс-центра, в результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий в момент получения взятки был задержан старший инспектор отдела налогового контроля Маштоцской налоговой инспекции  Комитета по государственным доходам при правительстве Армении.
“По предварительным данным следствия,  Г.Б. в обмен на оказание в рамках своих полномочий покровительства хозяйствующим субъектам, действующим на обслуживаемой им территории, создание им благоприятных условий для осуществления теневой деятельности, включая частичное пробитие кассовых чеков, сокрытие реальных объемов товарооборота и нереагирование в установленном законом порядке на нарушения налогового законодательства, требовал от них взятку и периодически получал денежные суммы в различных размерах”, - отмечается в сообщении.
В связи с указанными фактами возбуждено уголовное дело по признакам пункта 3 части 3 статьи 311(Получение взятки в крупных размерах ) УК РА. Ведется предварительное следствие.