Ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ 10/15/2016   09:33  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 420 կրակոց: Հյուսիսսային և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (60 կրակոց): Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևել են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

ВС Азербайджана ночью вновь стреляли по армянским позициям из крупнокалиберных снайперских винтовок – Минобороны НКР 10/15/2016 09:36 | Карабахский конфликт
В ночь на 15-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 20 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 420 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На северном и северо-восточном направлениях азербайджанские ВС применили также крупнокалиберные снайперские винтовки типа СВД(60 выстрелов).
“Передовые части Армии обороны соблюдали режим перемирия и предпринимали необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций ", - отмечается в сообщении.