ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են մարտական հերթապահություն  10/14/2016   10:25  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 470 կրակոց: Հարավարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции из крупнокалиберных снайперских винтовок – Минобороны НКР 10/14/2016   10:30  |  Карабахский конфликт
В ночь на 14-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 30 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 470 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
На юго-восточном направлении азербайджанские ВС применили также крупнокалиберные снайперские винтовки.
“Передовые части Армии обороны, в основном, соблюдали, режим перемирия, продолжая уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.