Նշանակումներ Դատախազության համակարգում 10/14/2016 17:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես հայտնում է Դատախազության լրատվական ծառայությունը, ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով Դատախազության համակարգում տեղի են ունեցել կադրային փոխատեղումներ:
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սարգիս Վասյայի Մնացականյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության հետաքննության և նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից: «Փաստինֆո»-ի վերջինս նախկինում Արարատի մարզի դատախազն էր, սակայն Կոստանյանի՝ գլխավոր դատախազ նշանակվելուց հետո իջեցվեց նրա պաշտոնը եւ տեղափոխվեց կենտրոնական մարմին որպես դատախազ։
Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Տիգրան Գուրգենի Ամբարյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի պաշտոնից:
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արսեն Ռաֆիկի Արսենյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազ՝ ազատվելով Գեղարքունիքի մարզի դատախազի պաշտոնից:
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վահե Սերգեյի Հովհաննիսյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազ՝ ազատվելով Արարատի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արսեն Վիգենի Սիմոնյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քաղաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ՝ ազատվելով Արմավիրի մարզի դատախազի պաշտոնից:

Генпрокурор Армении произвел новые назначения 10/14/2016   17:33  |  Лента новостей
Генеральный прокурор Армении Артур Давтян произвел новые назначения, сообщает пресс-служба ведомства.
Согласно информации, советник юстиции первого класса Саркис Мнацаканян освобожден от должности старшего прокурора Управления по контролю за законностью дознания и предварительного следствия Генпрокуратуры Армении и назначен прокурором Гегаркуникской области.
Советник юстиции второго класса Тигран Амбарян покинул пост прокурора ереванского административного района Малатия-Себастия и возглавил Управление по делам о преступлениях коррупционной и экономической направленности Генпрокуратуры РА.
Советник юстиции первого класса Арсен Арсенян освобожден с поста прокурора Гегаркуникской области и назначен прокурором ереванского административного района Малатия-Себастия.
Советник юстиции первого класса Ваге Ованнисян освобожден от должности заместителя прокурора Араратской области и назначен прокурором Армавирской области.
А бывший прокурор Армавирской области Арсен Симонян назначен прокурором ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун.