Ընդդիմությունը համախմբելու կոչին արձագանքել են որոշ քաղաքական ուժեր 10/07/2016 13:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրիում և Վանաձորում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում 6 տոկոսի շեմը չհաղթահարած որոշ քաղաքական կուսակցություններ դիմել են «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությանը՝ համախմբվելու առաջարկով: Ազգային ժողովում խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում այս մասին ասաց ԱԺ ՕԵԿ խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանը:
«Ես հիմա կուսակցությունների անուններ չեմ հնչեցնի, որովհետև գործընթացը դեռևս գնում է: Բայց կան կուսակցություններ, որոնք ցանկություն են հայտնել համախմբվել՝ ցույց տալու համար, որ միասնական լինելու դեպքում ընդդիմությունը կարող է իրավիճակ փոխել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Շահգելդյանը:
Պատգամավորը հավելեց, որ ՕԵԿ-ը, հիմա էլ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունը մշտապես կողմնակից է եղել ընդդիմության կոնսոլիդացիային:
«Մենք միշտ աշխատել ենք այդ սկզբունքով և հիմա էլ, միավորվելով տարբեր քաղաքական ուժերի հետ, ստեղծել ենք «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունը և շարունակում ենք աշխատել այդ ուղղությամբ»,- ընդգծեց Մհեր Շահգելդյանը:

Ряд политсил в Армении отозвались на призыв к консолидации оппозиции 10/07/2016   14:11  |  Политика
Ряд политсил, не сумевших преодолеть 6-процентный барьер на муниципальных выборах в Гюмри и Ванадзоре, обратились к партии “Армянское возрождение” с предложением объединиться. Об этом в пятницу на встрече с журналистами в НС заявил секретарь парламентской фракции “Оринац еркир” Мгер Шахгельдян.
“Я сейчас не стану озвучивать названия партий, поскольку процесс еще не завершен. Однако есть партии, которые выразили желание объединиться с тем, чтобы показать, что оппозиция при консолидации усилий сможет изменить ситуацию”, - приводит слова Шахгельдяна “Арменпресс”.
14:43 03/10/2016  |  Избирательное правоСК Армении получил 30 обращений о нарушениях избирательного права на муниципальных выборах
12:52 03/10/2016  |  Избирательное правоБывший депутат победил кандидата от РПА на выборах мэра Артика