Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ 10/06/2016   15:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վաշինգտոն քաղաքում 2016 թվականի հոկտեմբերի 6-9-ը ՀՀ փոխվարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի հայ – ամերիկյան տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստին, որի օրակարգում ընդգրկված են հայ – ամերիկյան տնտեսական երկկողմ հարաբերությունների խորացմանն ուղղված շուրջ մեկ տասնյակ հարցեր:
Վաշինգտոն քաղաքում փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելանը կմասնակցի նաև Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի խմբի կառավարիչների խորհուրդների 2016 թվականի տարեկան ժողովին: Այցի շրջանակներում Վաչե Գաբրիելյանը մի շարք կարևոր հանդիպումներ կունենա Համաշխարհային բանկի խմբի կառավարիչների և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց հետ:
ՀՀ փոխվարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը ԱՄՆ Նյու Յորք քաղաքում հոկտեմբերի 9-13-ը կմասնակցի նաև «Հայաստան ներդրումային համաժողով 2016» համաժողովի աշխատանքներին: Համաժողովը, որին նախատեսվում է նաև ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությունը, նպատակ ունի ներկայացնել Հայաստանի ներդրումային գրավչությունն ու ցուցադրել Հայաստանի մրցակցային առավելությունները:

Делегация во главе вице-премьером Армении Ваче Габриеляном отправилась с рабочим визитом в США 10/06/2016   17:31  |  Лента новостей
Делегация во главе с вице-премьером, министром международной экономической интеграции и реформ Армении Ваче Габриеляном сегодня с рабочим визитом отправилась в США.
В Вашингтоне 6-9 октября 2016 года делегация из Армении примет участие в очередном заседании Армяно-американской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству. В повестку дня очередного заседания включены около 10  вопросов, направленных на углубление армяно-американских экономических отношений.
В Вашингтоне Ваче Габриелян примет также участие в ежегодном собрании советов управляющих Группы Всемирного банка и  Международного валютного фонда (МВФ). В рамках визита армянский министр проведет ряд важных встреч с управляющими Группы Всемирного банка и высокопоставленными должностными лицами МВФ.
Возглавляемая вице-премьером Армении делегация в Нью-Йорке 9-13 октября примет участие в работе “Инвестиционного форума Армения 2016”. Форум, в котором планируется также участие президента РА Сержа Саргсяна, имеет своей целью представить инвестиционную привлекательность Армении и ее конкурентные преимущества.