Տեսագրությունից երևում է՝ ինչպես է հափշտակել է զգալի չափերի գումար 10/06/2016 13:57 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու բանկից գողություն կատարած անձի ինքնությունը։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական քննության տվյալներով՝ 2016թ. սեպտեմբերի 2-ին, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը, բանկում տարադրամի փոխանակում կատարելու ընթացքում դրամարկղից գաղտնի հափշտակել է զգալի չափերի գումար:
Դեպքի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է բանկի անվտանգության տեսախցիկների՝ տվյալ գործարքի տեսագրությունը, որտեղ երևում է, թե ինչպես է միջին տարիքի, կապույտ վերնաշապկով տղամարդը, գումար փոխանակելու ընթացքում աշխատակցուհուն մոլորեցնելով, վերցնում զգալի չափերի գումար:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքների պարզաբանման համար միջոցներ են ձեռնարկվում՝ լուսանկարներում պատկերված տղամարդու ինքնությունը պարզելու, նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ։

Правоохранители разыскивают мужчину, подозреваемого в краже денег в ереванском банке 10/06/2016 15:57 | Криминальная хроника
Следственный комитет Армении устанавливает личность человека, подозреваемого в краже денег в одном из ереванских банков.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по данным предварительного следствия 2-го сентября 2016 года предполагаемый преступник во время обмена валюты тайно похитил из кассы денежные средства в значительных размерах.
По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 177(Кража чужого имущества в значительном размере) Уголовного кодекса РА.
В ходе предварительного следствия была получена запись с камер видеонаблюдения банка, на которой видно, как мужчина средних лет, в синей рубашке, в ходе обмена денег, вводит сотрудницу в заблуждение и забирает денежную сумму в значительных размерах.
“Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, предпринимаются меры по установлению личности запечатленного на фотографии мужчины и его обнаружению”, - отмечается в сообщении.
СК просит всех, кто знает запечатленного на фотографии человека или располагает какой-либо информацией о месте его нахождения, обратиться в следственный отдел по ереванским административным районам Кентрон и Норк-Мараш или в ближайшее отделение Полиции.