Դեռ 5 օր էլ տաք և չոր եղանակը կպահպանվի 10/06/2016 11:24 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցությունը կպահպանվի նաև առաջիկա 5 օրերին: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Միայն վաղը կնկատվի թույլ ամպամածություն, որը սակայն չի ազդի բարձր ջերմային ֆոնի վրա: Մյուս օրերին հանրապետության բոլոր մարզերում սպասվում է արևառատ և առանց տեղումների եղանակ:
Ամենատաք օրերը կլինեն հոկտեմբերի 6-9-ին, երբ Սյունիքի հովտային գոտում ջերմաստիճանը առանձին հատվածներում կհասնի +30, Արարատյան դաշտում և Երևանում +28...+29: Օդի ջերմաստիճանը բարձր կլինի նաև լեռնային մարզերում, Շիրակում, Կոտայքի, Արագածոտնի, Վայոց Ձորի լեռնային բնակավայրերում, Գեղարքունիքում ցերեկային ժամերին սպասվում է +20...+25 աստիճան տաքություն:

Гагик Суренян рассказал о погоде в Армении на ближайшие пять дней 10/06/2016   13:39  |  Информационная платформа
Теплая погода без осадков продержится в Армении и в ближайшие пять дней, сообщил заместитель начальника отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян на своей странице в социальной сети Facebook.
По его словам, это обусловлено влиянием теплых тропических воздушных потоков.
По его прогнозам, только завтра возможна слабая облачность, которая не окажет влияния на высокий температурный фон. В остальные дни на территории республики ожидается солнечная погода.
“Теплее всего будет в период с шестого по девятое октября. В долинах Сюника местами будет до 30 градусов тепла, а в Араратской долине и Ереване воздух прогреется до +28...+29 градусов”, - написал Суренян.
Высокая температура ожидается и в горных районах Ширакской, Котайкской, Арагацотнской, Вайоцдзорской областей. Даже в Гегаркуникской области прогнозируется до +20...+25 градусов.