Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «Սև նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ 10/06/2016 10:13 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 850 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «Սև նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ:

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из снайперских винтовок "Инстиглал" и "Черная стрела" – Минобороны НКР 10/06/2016   10:15  |  Карабахский конфликт
В ночь на 6-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 50 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 850 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на восточном и северном направлениях.На данных участках азербайджанские ВС применили крупнокалиберные снайперские винтовки “Инстиглал” и "Черная стрела".
“Передовые части Армии обороны владеют оперативной ситуацией и продолжают уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.