Կարո Եղնուկյանը գրավի դիմաց ազատ կարձակվի՞ 10/05/2016 12:46 | Քրեական խրոնիկոն
Վաղը քննվելու Կարող Եղնուկյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը գրավով փոխարինելու մասին միջնորդությունը: Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Եղնուկյանի պաշտպան Տիգրան Հայրապետյանը:
Ըստ պաշտպանի՝ իրենք պատրաստվել են 1 մլն դոլարից ավել անշարժ գույք առաջարկել որպես գրավ, որ որևէ խնդիր չլինի դատարանի կամ որևէ պաշտոնյայի համար, որ Եղնուկյանը կարող է ոչ իրավաչափ վարքագիծ դրսևորել: Պաշտպանի գնահատմամբ՝ գումարի այդ չափը հետ կպահի Եղնուկյանի կողմից կալանքի տակ գտնվող «Սասնա ծռեր» խմբի տղաների հետ խոսելու փորձ կատարելուն կամ ինչ որ ձևով ազդել նախաքննության վրա:
Տիգրան Հայրապետյանը գտնում է, որ Եղնուկյանը որևէ ձևով չի կարող ազդել նախաքննության վրա:
Ինչ վերաբերում է Եղնուկյանին առաջադրված մեղադրանքն՝ ապա պաշտպանի գնահատմամբ դա անհեթեթ է, իսկ անազատության մեջ է գտնվում քանի որ մեղադրանքն անմիջապես կապ ունի քաղաքականության հետ, պաշտպանն ասվածը հիմնավորեց նրանով, որ վերջին տարիներին Եղնուկյանը հալածանքի է ենթարկվել:
Հիշեցնենք, որ Կարո Եղնուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել պատանդ վերցնելու ու շենք-շինություններ զավթելու հարցում «Սասնա Ծռեր»-ին օժանդակելու մեջ:

Суд в Армении завтра рассмотрит ходатайство об освобождении Каро Егнукяна под залог 10/05/2016 13:06 | Криминальная хроника
Суд в Армении завтра рассмотрит ходатайство о замене меры пресечения в отношении члена оппозиционного движения “Учредительный парламент” Каро Егнукяна с ареста на залог. Об этом на встрече с журналистами сообщил адвокат Егнукяна – Тигран Айрапетян.
По словам защиты, они собираются в качестве залога предложить недвижимость стоимостью более одного миллиона долларов.
Тигран Арутюнян считает, что Егнукян никак не может повлиять на предварительное следствие.
Защита считает предъявленное Егнукяну обвинение абсурдом и усматривает в нем политическую подоплеку.
Напомним, Каро Егнукяну инкриминируют пособничество группе “Сасна црер” в захвате заложников, а также зданий и построек.