Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 4000 կրակոց 10/05/2016   10:33  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 4000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ կրակոցներ են արձակվել շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ: Նշված հատվածում միայն ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների` շարունակելով լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում:

Минобороны НКР сообщает об интенсивных обстрелах со стороны Азербайджана минувшей ночью 10/05/2016   10:36  |  Карабахский конфликт
В ночь на 5 октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 40 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 4000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Наиболее интенсивный обстрел велся в  северном направлении линии соприкосновения. На указанном участке только из крупнокалиберных пулеметов ДШК было произведено более 500 выстрелов.
“Для подавления наступательной активности противника передовые части Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжая удерживать полный контроль над ситуацией на передовой”, - отмечается в сообщении.