Քննչական կոմիտեն ընտրախախտումների վերաբերյալ ստացել է 30 հաղորդում 10/03/2016 14:09 | Ընտրական իրավունք
2016 թ. հոկտեմբերի 2-ին հանրապետության 6 մարզերի 377 համայնքներում տեղի ունեցած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների ընթացքում ընտրախախտումների վերաբերյալ ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածքային ստորաբաժանումներում հոկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 13-ի դրությամբ, ստացվել է 30 հաղորդում։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՔԿ-ից։
Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ստացվել է 24, Լոռիի եւ Կոտայքի մարզային քննչական վարչություններում՝ 3-ական հաղորդում։
Օրենքով սահմանված կարգով քննություն է իրականացվում՝ հաղորդումներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ, որոնց արդյունքներով կայացվող դատավարական որոշումների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ։

СК Армении получил 30 обращений о нарушениях избирательного права на муниципальных выборах 10/03/2016 14:43 | Избирательное право
Территориальными подразделениями Следственного комитета Армении по состоянию на 13:00 3 октября получено 30 сообщений о нарушениях избирательного права в ходе выборов в органы местного самоуправления, состоявшихся 2 октября 2016 года в 377 общинах в 6 областях республики.
Следственным управлением по Ширакской области получено 24 обращения, следственными управлениями по Лорийской и Котайкской областям – по три сообщения.
"В установленном законом порядке проводится расследование для проверки указанных в сообщениях обстоятельств. О принимаемых по результатам расследования процессуальных решениях будет сообщено дополнительно", - говорится в сообщении.