ՀՀ մշտական ներկայացուցիչը հանդիպեց Նիկոլայ Բորդյուժային 10/03/2016   17:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 3-ին ՀԱՊԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Դավիթ Վիրաբյանը հանդիպեց ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկեցին հոկտեմբերին Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի և կազմակերպության կանոնադրական մարմինների նիստերի նախապատրաստական աշխատանքները:
Դավիթ Վիրաբյանը և Նիկոլայ Բորդյուժան անդրադարձան ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի նախագահության առաջնայնություններին և դրանց իրագործման ընթացքին:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը գոհունակություն հայտնեց կազմակերպությունում Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածության և նրա արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված ջանքերի կապակցությամբ` ընդգծելով նախագահության ընթացքում գրանցված արդյունքները:
12:52 15/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստան է ժամանել Նիկոլայ Բորդյուժան
14:37 27/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան ՀՀ ոստիկանությունում
17:19 25/06/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ

Постпред Армении при ОДКБ встретился с Николаем Бордюжей 10/03/2016   19:21  |  Лента новостей
Постоянный и полномочный представитель Армении при Организации Договора о коллективной безопасности Давид Вирабян встретился с генеральным секретарем ОДКБ Николаем Бордюжей.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи собеседники обсудили подготовительные работы к запланированным в октябре в Ереване заседаниям Совета коллективной безопасности и уставных органов Организации.
Давид Вирабян и Николай Бордюжа коснулись также приоритетов председательства Армении в ОДКБ и процесса их реализации.
Генеральный секретарь ОДКБ выразил удовлетворение в связи с активной вовлеченностью Армении в деятельность Организации и предпринимаемыми усилиями по повышению ее эффективности, подчеркнув при этом достигнутые в ходе председательства результаты.
13:42 28/09/2016  |  Лента новостейЗаседание Координационного совета по чрезвычайным ситуациям стран ОДКБ пройдет 29 сентября в Ереване