Ադրբեջանական զինուժը խախտել է հրադադարը, կիրառել ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր 10/01/2016   09:47  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (200 կրակոց): Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի պաշտպանության բանակը:
Հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է. «Սեպտեմբերի 30-ի լույս հոկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 700 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (200 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

ВС Азербайджана ночью обстреляли линию соприкосновения с НКР из крупнокалиберных пулеметов 10/01/2016   09:49  |  Карабахский конфликт
В ночь на 1 октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 20 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 700 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Азербайджанские ВС применили также крупнокалиберный  пулемет ДШК, произведя 200 выстрелов в северном направлении линии соприкосновения.
“Передовые части Армии, в основном, соблюдали режим перемирия, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.