Մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ 09/28/2016 10:49 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Սեպտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 450 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր /40 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана в минувшие сутки открыли огонь по позициям Армии обороны НКР из крупнокалиберных пулеметов 09/28/2016   11:01  |  Карабахский конфликт
В ночь на 28 сентября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 450 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Азербайджанские ВС применили также крупнокалиберный  пулемет ДШК, произведя 40 выстрелов в направлении боевых позиций Армии обороны НКР, дислоцированных на южном направлении.
“Передовые части Армии продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая в крайних случаях и к ответным действиям”, - отмечается в сообщении.