Արսեն Մկրտչյանը վերադարձավ դատական համակարգ 09/24/2016 12:10 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահի սեպտեմբերի 22-ի հրամանագրով ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Արսեն Մկրտչյանը նշանակվել է ՀՀ քաղաքացիական վերաքննիչ դատարանի դատավոր։
Նշենք, որ Ա.Մկրտչյանն ունի դատական համակարգում աշխատանքի երկարատեւ փորձ. նա աշխատել է դեռեւս տնտեսական դատարանում՝ լինելով աշխատակազմի ղեկավար, երբ դատարանի նախագահ էր Հովհաննես Մանուկյանը, հետագայում եղել է վճռաբեկ դատարանի աշխատակազմի ղեկավար, ՎԴ նախագահի խորհրդական, դատական դեպարտամենտի ղեկավար։ Իսկ 2008 թվականի օգոստոսի 6-ին ՀՀ Նախագահի հրամանագրով նշանակվել ՀՀ Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր:
2014 թվականի գարնանը, երբ Հովհաննես Մանուկյանը նշանակվեց արդարադատության նախարար նա վայր դրեց դատավորի իր լիազորությունները եւ նշանակվեց փոխնախարար։

Арсен Мкртчян вернулся в судебную систему 09/24/2016   13:10  |  Лента новостей
Заместитель министра юстиции Армении Арсен Мкртчян назначен судьей Апелляционного гражданского суда.
Соответствующий указ президент Армении Серж Саргсян подписал 22-го сентября.
Отметим, что А. Мкртчян обладает многолетним опытом работы в судебной системе. Он работал в суде по экономическим делам, где занимал пост руководителя аппарата. Он также занимал должности руководителя аппарата Кассационного суда, советника председателя Кассационного суда, главы Судебного департамента. Указом главы государства от 6 августа 2008 года он был назначен судьей Апелляционного гражданского суда.
В 2014 году, когда Ованнес Манукян был назначен министром юстиции Армении, он сложил полномочия судьи и занял пост заместителя  министра.