Նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Մոլդովայի նորանշանակ դեսպան Ռուսլան Բոլբոչանը 09/23/2016   13:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Մոլդովայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռուսլան Բոլբոչանը (նստավայրը՝ Կիև):
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության իրականացման գործում: Ընդգծելով, որ երկու երկրներն ունեն միջպետական լավ հարաբերություններ՝ Նախագահը կարևորել է բոլոր ոլորտներում համագործակցության ակտիվացումը, որի համար նա մեծապես կարևորել է դիվանագիտական ներկայացուցչության ակտիվ աշխատանքը: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանն իր աշխատանքով նոր լիցք և լրացուցիչ խթան կհաղորդի հայ-մոլդովական հարաբերություններին և փոխգործակցությանը:
Ռուսլան Բոլբոչանը մեծ պատիվ և պատասխանատվություն է համարել դիվանագիտական առաքելության իրականացումը Հայաստանում և վստահեցրել, որ կանի ամեն հնարավորը, որպեսզի տեսանելի ապագայում փոխշահավետ բոլոր ոլորտներում առաջընթացը տեսանելի լինի: Դեսպան Բոլբոչանն այդ համատեքստում մեծ դեր է վերապահել տնտեսական հարցերով հայ-մոլդովական միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքին:
Հանրապետության Նախագահը կարևորել է երկու երկրների համար կենսական նշանակություն ունեցող և զգայուն հարցերում միմյանց շահերի հարգման վրա հիմնված համագործակցությունը, այդ թվում՝ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
14:29 22/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Բանգլադեշի նորանշանակ դեսպանը
16:16 15/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Եգիպտոսի նորանշանակ դեսպանը

Президент Армении на встрече с новым послом Молдовы указал на важность активизации сотрудничества во всех сферах 09/23/2016   13:53  |  Лента новостей
Президенту РА Сержу Саргсяну сегодня свои верительные грамоты новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Молдова в Армении Руслан Болбочан (с резиденцией в Киеве).
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, Серж Саргсян поздравил посла с вступлением в должность, пожелав ему успехов при осуществлении дипломатической миссии в Армении.
Подчеркнув, что между двумя странами сложились хорошие межгосударственные отношения, президент Армении указал на важность активизации сотрудничества во всех сферах, придав в данном контексте особое значение активной работе дипломатического представительства. Серж Саргсян выразил надежду, что новоназначенный посол своей работой придаст новый импульс и дополнительный стимул армяно-молдавским отношениям и взаимодействию.
В свою очередь Руслан Болбочан счел за большую честь и ответственность осуществление дипломатической миссии в Армении, заверив, что сделает все возможное для достижения в обозримом будущем ощутимого прогресса во всех взаимовыгодных сферах. Посол в данном контексте отвел важную роль деятельности армяно-молдавской межправительственной комиссии по экономическим вопросам.
Президент Армении заявил о важности основанного на уважении интересов друг друга в чувствительных вопросах сотрудничества между двумя странами, в том числе в рамках международных организаций.