Նոր մանրամասներ՝ Կոնդի Հարութի սպանության գործով 09/22/2016 16:11 | Քրեական խրոնիկոն
42-ամյա Հարություն Գալստյանի սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ում սեպտեմբերի 21-ին մեղադրանք է առաջադրվել։
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 23.30-ին, «Արամյանց» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել Հարություն Աշոտի Գալստյանը (ծնված 1974թ), ով րոպեներ անց վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, որի նախաքննությունը հանձնարարվել է քննչական խմբին։
Կոնդի Հարութի սպանության մեջ մեղադրվողը հայտնաբերվել է
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Հ.Գալստյանին կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներ պատճառվել են «Արամյանց» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության բակային հատվածում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ՝ Երևանի 42-ամյա բնակչի կողմից, ում ինքնությունը պարզվել է։
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ Ա.Հովհաննիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ։
Նախաքննությունը շարունակվում է։ Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ: Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, միկրոմասնիկներով դատաքրեագիտական, դատակենսաբանական փորձաքննություններ:

СК Армении сообщил новые подробности по делу об убийстве “Арута из Конда” 09/22/2016   17:50  |  Криминальная хроника
Следователи установили личность человека, подозреваемого в убийстве 42-летнего Арутюна Галстяна(“Арута из Конда”), ему накануне было предъявлено обвинение, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ранее ведомство проинформировало, что 23:30 18 сентября из медцентра “Арамянц” поступила информация о том, что к ним с диагнозом “колотая рана грудной клетки” поступил Арутюн Ашотович Галстяна(1974 года рождения), который спустя несколько минут скончался в отделении реанимации.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 УК РА, проведение предварительное следствия по которому было поручено следственной группе.
В результате предпринятых мероприятий выяснилось, что не совместимые с жизнью ранения А. Галстяну были нанесены во время произошедшей во дворе медицинского центра “Арамянц” ссоры 42-летним жителем Еревана, личность которого установлена.
По совокупности добытых доказательств А. Ованнисяну предъявлено обвинение по признакам части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА. В суд представлено ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
Предварительное следствие продолжается. Проводятся необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств произошедшего. Назначены судебно-медицинская, судебно-криминалистическая (микрочастиц), судебно-биологическая экспертизы.