Կոնդի Հարութի սպանության մեջ մեղադրվողը հայտնաբերվել է 09/22/2016   11:27  |  Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 23.30-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ «կրծքավանդակի ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել 1974 թ. ծնված Հարություն Գալստյանը, որը գիտակցության չգալով մահացել էր:
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Կենտրոնականի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել էր, որ հանցագործությունը կատարել է 1982 թ. ծնված Արտակ Հ.-ն:
Երեւանում սպանվել է Կոնդի Հարութը
Սեպտեմբերի 20-ին Արտակ Հ.-ի նկատմամբ հայտարարվել էր հետախուզում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի /սպանություն/ 1-ին մասի մեղադրանքով:
Ոստիկանության ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ՝ Արտակ Հ.-ն ինքնակամ ներկայացել է ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 18-ին՝ ժ.23.30-ին «Արամյանց» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել Հարություն Աշոտի Գալստյանը (ծնված 1974թ), ով րոպեներ անց, վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Նախնական քննության տվյալներով՝ տղամարդուն կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներն պատճառվել են բժշկական կենտրոնի մոտակայքում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։

Обвиняемый в убийстве “Арута из Конда” в Ереване сдался правоохранителям 09/22/2016   11:55  |  Криминальная хроника
Разыскиваемый по обвинению в убийстве 42-летнего Карена Галстяна, более известного как “Арут из Конда”, явился с повинной в Полицию.
Согласно сообщению официальных источников, в 23:30 18 сентября из медцентра “Арамянц” поступила информация о том, что к ним с колотой раной грудной клетки за медпомощью обратился Арутюн Ашотович Галстяна(1974 года рождения), который спустя несколько минут скончался в отделении реанимации. По предварительным данным следствия, мужчина нанесли не совместимые жизнью ранения во время ссоры, произошедшей близ медцентра.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) УК РА.
“В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных сотрудниками Управления города Еревана совместно с коллегами из Центрального отдела Полиции РА, было установлено, что указанное преступление совершено Артаком О., 1982 г.р. 20 сентября Артак О. был объявлен в розыск по обвинению по части 1 статьи 104 УК РА /убийство/.В результате разъяснительной работы, проведенной сотрудниками полиции, Артак О. явился с повинной в Главное Управление уголовного розыска полиции РА”, - отмечается в сообщении Полиции Армении.