Մեր երկրին բաժին ընկան լրջագույն մարտահրավերները մեր ժողովուրդը հաղթահարեց իրեն բնորոշ արժանապատվությամբ. Վարչապետ 09/21/2016   13:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի շնորհավորական խոսքը Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ
Այսօր նշում ենք մեր հայրենիքի կարևորագույն պետական տոնը: Տոն, որը խորհրդանշում է ազատ ու անկախ ապրելու մեր դարավոր կամքն ու նպատակը։
Անկախ պետականության քսանհինգամյակին նախորդող ամիսներին մեր երկրին բաժին ընկան լրջագույն մարտահրավերներ, որոնք մեր ժողովուրդը հաղթահարեց իրեն բնորոշ արժանապատվությամբ։
Այսօր, շնորհավորելով բոլորիս, որպես անկախ Հայաստանի կառավարության ղեկավար՝ առաջին հերթին գլուխ եմ խոնարհում անկախության համար մարտնչած և անկախության քսանհինգամյա պատմությունը կերտած հերոսների առջև: Մենք այլևս պատմության քննությունը բռնած պետություն ենք և ունենք բավարար կամք ու ներուժ՝ միասնաբար դիմագրավելու բոլոր փորձությունները, ունենք հանձնառություն՝ ստեղծարար աշխատանքով ամրապնդելու անկախ պետականության ձեռք բերած արժեքները:
Կրկին շնորհավորելով Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթում եմ բոլորիս խաղաղություն, առաջընթաց և նորանոր հաջողություններ:

Премьер Армении: мы обладаем достаточной волей и потенциалом для противостояния всем испытаниям 09/21/2016   14:50  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня направил поздравительное послание по случаю 25-летия независимости Республики Армении. Текст послания приводит пресс-служба правительства.
“Сегодня мы отмечаем важнейший государственный праздник нашей родины. Праздник, который символизирует наше вековое стремление и волю жить свободно и независимо. В предшествующие 25-летию независимой государственности месяцы на долю нашей страны выпали серьезнейшие вызовы, которые наш народ преодолел со свойственным ему достоинством. Поздравляя сегодня всех нас, как глава правительства независимой Армении, в первую очередь, преклоняю голову перед всеми сражавшимися за независимость и создававшими 25-летнюю историю независимости героями”, - говорится в послании.
“Мы  отныне государство, выдержавшее экзамен истории и обладающее достаточной волей и потенциалом для того, чтобы совместно противостоять всем испытаниям, и мы обязаны, созидая, укреплять ценности независимой государственности”, - добавил премьер, вновь поздравив всех с 25-летием независимости Республики Армения и  пожелав мира, прогресса и новых успехов.