Անկախության տոնի առթիվ Նախագահը պարգևատրել է մի շարք դատավորների 09/21/2016   14:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անկախության 25-ամյակի առթիվ ՀՀ Նախագահի կողմից պարգևատրվել են մի շարք դատավորներ: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ դատական դեպարտամենտի հասարակայնության հետ կապերի և արարողակարգի վարչությունից:
ՀՀ Նախագահի 2016 թվականի սեպտեմբերի 17-ի հրամանագրերի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 25-ամյակի առթիվ, իրավակարգի և օրինականության ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար մի շարք դատավորներ պարգևատրվել են «Մխիթար Գոշ» մեդալով:
ՀՀ Նախագահի պարգևի են արժանացել մասնավորապես՝ ՀՀ վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի դատավոր Մամիկոն Դրմեյանը,  ՀՀ վարչական դատարանի նախագահ Կարեն Մաթևոսյանը, ՀՀ Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ Սամվել Մարդանյանը, ՀՀ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ Սամվել Գրիգորյանը:
Իսկ ՀՀ արդարադատության խորհրդի աշխատակազմի ղեկավար Շողեր Վարդանյանը բարեխիղճ և արդյունավետ աշխատանքի համար պարգևատրվել է «Երախտագիտության» մեդալով:
13:38 21/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք պետք է օգտվենք հնարավորությունից՝ նշելու այս փոքր բայց հրաշալի ազգի որոշ հաջողություններ. Սերժ Թանկյան
13:12 21/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրի անկախությունը նրա մարդկանց ներքին անկախությունն է. Հովհաննես Մանուկյան
13:02 21/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր երկրին բաժին ընկան լրջագույն մարտահրավերները մեր ժողովուրդը հաղթահարեց իրեն բնորոշ արժանապատվությամբ. Վարչապետ

Президент Армении наградил ряд судей по случаю 25-летия независимости 09/21/2016   14:18  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян по случаю 25-летия независимости Армении наградил ряд судей. Об этом сообщает пресс-служба Судебного департамента республики.
Указами главы государства от 17 сентября с.г. по случаю 25-летия независимости Армении ряд судей были награждены медалью “Мхитар Гош”. Награды присуждены за вклад в дело укрепления правопорядка и законности.
Награды удостоились судья палаты по гражданским и административным делам Кассационного суда Армении Мамикон Дрмеян, председатель Административного суда РА Карен Матевосян, председатель суда общей юрисдикции первой инстанции Тавушской области РА Самвел Марданян и председатель суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области РА Самвел Григорян.
А руководитель аппарата Совета юстиции Армении Шогер Варданян была награждена медалью “Признательность” за добросовестную и эффективную работу.