Բակո Սահակյան. Հայաստանի Հանրապետությունում հաջողությամբ կլուծվեն բոլոր խնդիրները 09/21/2016   09:56  |  Քաղաքական
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` Անկախության օրվա կապակցությամբ:
<<Մեծարգո՛ Սերժ Ազատի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ, տոն, որը թանկ ու հիշարժան է բոլորիս համար` Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքում:
Հայ ժողովուրդը դարեր շարունակ երազել է իր պետականությունը վերականգնելու եւ ազատ ու անկախ ապրելու մասին: Մեր համազգային երազանքն իրականություն դարձավ 1991 թվականի սեպտեմբերին, երբ հայկական հինավուրց հողի վրա հռչակվեցին երկու անկախ հանրապետություններ: Համայն հայությունը ձեռնամուխ եղավ հայոց պետականության կերտման գործին` այդ ճանապարհին հաստատակամորեն հաղթահարելով բազում փորձություններ ու դժվարություններ, արձանագրելով փայլուն հաղթանակներ:
Մենք վստահ ենք, որ Հայաստանի Հանրապետությունում հաջողությամբ կլուծվեն բոլոր խնդիրները, եւ մեր ժողովուրդը կապրի հպարտ ու արժանավայել կյանքով:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մեր բոլոր հայրենակիցներին` փառապանծ հոբելյանի առթիվ: Մաղթում եմ խաղաղություն, բարօրություն եւ մեծագույն ձեռքբերումներ Մայր Հայաստանին ու մեր ժողովրդին>>:

Мы уверены, что в Армении будут успешно решены все проблемы – президент НКР 09/21/2016   10:05  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 21 сентября направил поздравительное послание президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с Днем независимости.
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас в связи с 25-летним юбилеем независимости Республики Армения! Это праздник, который дорог и памятен для всех нас в Армении, Арцахе и Диаспоре.
Армянский народ на протяжении веков мечтал о восстановлении своей государственности, свободной и независимой жизни. Наша общенациональная мечта осуществилась в сентябре 1991 года, когда на древней армянской земле были провозглашены две независимые республики. Армянство всего мира встало на путь создания армянской государственности, преодолевая при этом многочисленные испытания и трудности, одерживая блестящие победы.
Мы уверены, что в Республике Армения будут успешно решены все проблемы, и наш народ будет жить гордой и достойной жизнью.
Вновь поздравляю Вас и всех наших соотечественников по случаю славного юбилея! Желаю мира, благоденствия и больших достижений Родине - Армении и нашему народу!»