Նյու Յորքում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զաննիերի հետ 09/20/2016 15:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող ՀՀ արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 19-ին հանդիպեց ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զաննիերի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին ԵԱՀԿ օրակարգային հարցերի, միջազգային և տարածաշրջանային հրատապ խնդիրների վերաբերյալ:
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Լամբերտո Զաննիերն անդրադարձան Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի գործունեությանը և նրա կողմից իրականացվող ծրագրերին, դրանց ընդլայնման հնարավորություններին։

Эдвард Налбандян и генсек ОБСЕ обсудили процесс урегулирования карабахского конфликта 09/20/2016 16:45 | Лента новостей
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян на полях 71-й сессии Генеральной ассамблеи ООН встретился с генеральным секретарем ОБСЕ Ламберто Заньером.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, собеседники обменялись мнениями относительно повестки ОБСЕ и по ряду актуальных международных и региональных проблем.
В ходе разговора обсуждался нынешний этап процесса урегулирования карабахской проблемы.
Эдвард Налбандян и Ламберто Заньер коснулись также деятельности ереванского офиса ОБСЕ и реализуемых им программ, а также возможностей их расширения.