Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Իրանի ներքին գործերի նախարար Աբդուռռեզա Ֆազլիի հետ 09/20/2016 10:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 19-ին աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող ՀՀ արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Իրանի ներքին գործերի նախարար Աբդուռռեզա Ֆազլիի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Զրույցի ընթացքում արծարծվեցին հարևան երկրների բարիդրացիական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր։
Հանդիպմանը քննարկվեց Հայաստանի ոստիկանության և Իրանի ներքին գործերի նախարարության միջև հաստատված արդյունավետ փոխգործակցության հետագա ընդլայնումը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Աբդուռռեզա Ֆազլին գոհունակությամբ արձանագրեցին, որ Հայաստանի և Իրանի միջև մուտքի արտոնագրերի պահանջի վերացման վերաբերյալ հուշագրի ուժի մեջ մտնելուց հետո փոխադարձ այցելությունների զգալի աճ է գրանցվել։

Эдвард Налбандян встретился в Нью-Йорке с главой МВД Ирана 09/20/2016   10:22  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с министром внутренних дел Ирана Абдурреза Рахмани Фазли.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, в ходе встречи были затронуты вопросы дальнейшего развития добрососедских отношений двух стран.
На встрече обсуждалось дальнейшее расширение налаженного эффективного взаимодействия между Полицией Армении и министерством внутренних дел Ирана.
Эдвард Налбандян и Абдурреза Фазли с удовлетворением констатировали существенный рост взаимных визитов после вступления в силу меморандума об отмене въездных виз.