Սեպտեմբերի 21-ին մայրաքաղաքի որոշ հատվածներում դադարեցվելու է երթևեկությունը 09/20/2016 11:27 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանի քաղաքապետարանը տեղեկացնում է, որ վաղը՝ սեպտեմբերի 21-ին, Երևանի մի շարք փողոցներ փակ կլինեն:
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակի տոնակատարությունների շրջանակում ս.թ. սեպտեմբերի 21-ին կայանալիք ռազմական շքերթի անցկացման ընթացքում ժամանակավորապես դադարեցվելու է տրանսպորտային երթևեկությունը մայրաքաղաքի ներքոհիշյալ հատվածներում.
- ժ. 05:00-13:00 – Սարյան փողոցը՝ Թումանյան փողոցից մինչև Ամիրյան փողոցն ընկած ճանապարհահատվածը, Ամիրյան փողոցը, Հանրապետության հրապարակը,
- ժ. 05:00-15:00 – Իտալիայի, Բեյրութի, Վ.Սարգսյան, Զաքիյան փողոցները, Աբովյան և Նալբանդյան փողոցների՝ Թումանյան փողոցից Հանրապետության հրապարակն ընկած ճանապարհահատվածը, ինչպես նաև Տիգրան Մեծի պողոտայի՝ Հանրապետության հրապարակից Ագաթանգեղոսի փողոցն ընկած ճանապարհահատվածը,
- ժ. 10:00-13:00 – Տիգրան Մեծի պողոտայի՝ Քրիստափորի փողոցից Ագաթանգեղոսի փողոցն ընկած ճանապարհահատվածը։
Զինտեխնիկայի անվտանգ տեղաշարժման անհրաժեշտությունից ելնելով՝ սեպտեմբերի 21-ին խնդրում ենք տրանսպորտային միջոցներ չկայանել Սարյան փողոցի՝ Թումանյան փողոցից մինչև Ամիրյան փողոցն ընկած ճանապարհահատվածում, Ամիրյան փողոցում, Հանրապետության հրապարակում, ինչպես նաև Տիգրան Մեծի պողոտայի Հանրապետության Հրապարակից Ագաթանգեղոսի փողոցն ընկած ճանապարհահատվածում։
Ելնելով փողոցների փակ լինելու հանգամանքից՝ հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը կկազմակերպվի շրջանցիկ ճանապարհներով:

Движение транспорта по некоторым улицам Еревана будет приостановлено в День независимости 09/20/2016 15:38 | Информационная платформа
Движение транспорта на некоторых участках столицы завтра, в День независимости Армении будет приостановлено, сообщает мэрия Еревана.
"В рамках празднеств, приуроченных к 25-летию независимости Республики Армения, в ходе военного парада, который пройдет 21-го сентября, на нижеуказанных участках столицы будет прекращено движение транспорта”, - отмечается в сообщении.
05:00-13:00 - ул. Сарьяна - на участке между улицами Туманяна и Амиряна, ул. Амиряна, площадь Республики.
05:00-15:00 – улицы Италии, Бейрута, В. Саргсяна, Закяна, улицы Абовяна и Налбандяна - на участке от ул. Туманяна до площади Республики, а также пр. Тиграна Меца - на участке от площади Республики до ул. Агатангегоса.
10:00-13:00 – пр. Тиграна Меца - на участке, пролегающем между улицами Христофора и Агатангегоса.
Исходя из необходимости безопасного передвижения военной техники, мэрия Еревана просит 21 сентября не парковать транспортные средства на ул.Сарьяна – на участке между улицами Туманяна и Амиряна, на ул. Амиряна, площади Республики, а также пр. Тиграна Меца - на участке от площади Республики до ул. Агатангегоса.
В сообщении также отмечается, что работа общественного транспорта ввиду перекрытия ряда улиц будет организована по объездным маршрутам.