Ծառուկյանը կվերադառնա՞ քաղաքականություն 09/16/2016 12:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն անդրադարձել է կուսակցության նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի՝ քաղաքականություն վերադառնալու հնարավորությանը:
Խորհրդարանական ճեպազրույցների շրջանակներում լրագրողների հետ հանդիպմանը Մելքումյանն ընդգծեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է քաղաքականությունից հեռանալու մասին և վերադառնալու որոշումն էլ ինքը պետք է կայացնի:
«Դուք գիտեք, որ նա հայտարարել է քաղաքականությունից հեռանալու մասին: Հիմա կվերադառնա նա քաղաքականություն, թե ոչ, ինքն է որոշելու ,ես չեմ կարող որևէ բան ասել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց պատգամավորը:
Մելքումյանը հերքեց խոսակցություններն այն մասին, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետևում կանգնած է ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, և նրա հրաժարականից հետո ԲՀԿ-ն կարող է լուրջ խնդիրներ ունենալ:
«ԲՀԿ-ի հիմնադիրը Գագիկ Ծառուկյանն է, ով երկար ժամանակ ղեկավարել է կուսակցությունը, հիմա նա հայտարարել է քաղաքականությունից հեռանալու մասին, և կուսակցության ղեկավարումը ստանձնել է Նաիրա Զոհրաբյանը: Մենք որևէ խնդիր չունենք, մենք պահպանել ենք մեր տարածքային կառույցները, մեր պատգամավորներն իրենց տեղերում են: Բոլոր նրանք, ովքեր լքել են կուսակցությունը, հաջողություն ենք մաղթում իրենց»,- ասաց Մելքումյանը:
Նա հավելեց, որ իրենք միշտ մարզեր են այցելում, հանդիպումներ են ունենում քաղաքացիների հետ:
«Դուք պետք է տեսնեք, թե ինչպես են մեզ դիմավորում մարզերում: Ես ասեմ` անգամ մարզեր կան, որտեղ մարդիկ տեղյակ չեն, որ Գագիկ Ծառուկյանը հեռացել է քաղաքականությունից և շարունակում են կուսակցությունը կապել նրա անվան հետ»,-եզրափակեց պատգամավորը:

Депутат от ППА прокомментировал возможность возвращения Гагика Царукяна в политику 09/16/2016   13:15  |  Политика
Депутат Национального Собрания Армении от “Процветающей Армении”  Микаэл Мелкумян прокомментировал возможность возвращения бывшего лидера партии Гагика Царукяна в политику.
“Вы знаете, что Гагик Царукян заявил о своем уходе из политики. Вернется ли он теперь или нет -  ему решать. Я не могу сказать что-либо по этому поводу”, - заявил депутат журналистам на брифинге в пятницу, передает “Арменпресс”.
Мелкумян опроверг сообщения о том, что за партией “Процветающая Армения” стоит бывший премьер-министр Овик Абраамян, и что после его отставки у ППА мог возникнуть серьезные проблемы.
“Основателем ППА является Гагик Царукян, которые долгое время руководил партией. Теперь же он объявил об уходе из нее и передачи руководства Наире Зограбян. У нас нет проблем: мы сохранили территориальные структуры, депутаты остались на своих местах. Всем тем, кто покинул ряды партии, желаем удачи”, - сказал Мелкумян.