ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընդունել է Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին 09/16/2016 14:29 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիետի նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
ՔԿ Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ երկու երկրների ժողովրդների բարեկամության ամրապնդման գործում։
Կողմերը բարձր են գնահատել երկու երկրների` մասնավորապես իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված համագործակցության մակարդակը և հավաստել իրենց պատրաստակամությունը՝ շարունակելու ու առավել խորացնելու փոխգործակցությունը։
Վրաստանի նորանշանակ դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալման համար և վստահեցրել, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի հնարավորինը՝ հայ-վրացական հարաբերությունների զարգացումն ապահովելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահը և Վրաստանի նորանշանակ դեսպանը անդրադարձել են ՀՀ քննչական կոմիտեի և Վրաստանի Հանրապետության քննչական մարմինների միջև համագործակցությունն առավել սերտացնելու հեռանկարներին:

Глава СК Армении и посол Грузии высоко оценили уровень сотрудничества между правоохранительными органами двух стран 09/16/2016   14:57  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Георгия Саганелидзе. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Глава СК поздравил посла в связи с вступлением в должность и пожелал ему плодотворной работы в деле укрепления дружбы между народами двух стран.
Стороны высоко оценили уровень сотрудничества между странами, в частности, между правоохранительными органами и подтвердили свою готовность к продолжению и дальнейшему углублению взаимодействия.
В свою очередь посол Грузии выразил благодарность за прием и заверил, что в ходе осуществления им своей миссии сделает все возможное для обеспечения развития армяно-грузинских отношений.
В ходе встречи председатель СК и посол Грузии коснулись перспектив дальнейшего укрепления сотрудничества между Следственным комитетом Армении и следственными органами Грузии.