ՀՀ մշտական ներկայացուցչի հանդիպումը Մարդու իրավունքների ԵԽ հանձնակատարի հետ 09/15/2016   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 13-ին Եվրոպայի Խորհրդում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանը հանդիպեց Մարդու իրավունքների հարցերով Եվրոպայի Խորհրդի հանձնակատար Նիլս Մուիժնիկսի հետ։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Դեսպան Հովհաննիսյանը, բարձր գնահատելով հանձնակատարի կատարած աշխատանքը Եվրոպայում մարդու իրավունքների պաշտպանություն գործում, վերահաստատեց Հայաստանի աջակցությունը նրա մանդատի լիարժեք իրականացմանը։
Հանձնակատար Մուիժնիկսը հակիրճ ներկայացրեց իր աշխատանքային ծրագիրը՝ խոսելով առկա մարտահրավերների մասին, մասնավորապես, միգրացիոն ճգնաժամի և ահաբեկչության դեմ պայքարի շրջանակներում։
Զրուցակիցներն անդրադարձ կատարեցին Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին զարգացումներին։ Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը խոսեց սահմանադրական բարեփոխման և դրանցից բխող համակարգային փոփոխությունների մասին՝ առանձնահատուկ ընդգծելով մարդու իրավունքների պաշտպանության արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող խնդիրները։

Представитель Армении встретился с комиссаром Совета Европы по правам человека 09/15/2016 17:26 | Лента новостей
Постоянный представитель Армении в Совете Европы Паруйр Ованнисян провел встречу с комиссаром по правам человека Нильсом Муйжниексом.
Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомств, посол Ованнисян, высоко оценив проделанную комиссаром работу в сфере защиты прав человека в Европе, подтвердил содействие Армении полноценному выполнению возложенного на него мандата.
Нильс Муйжниекс вкратце представил свою рабочую программу, коснувшись существующих вызовов, в частности, миграционного кризиса и борьбы с терроризмом.
В ходе встречи речь также зашла о последних событиях в Армении.Постоянный представитель Армении коснулся конституционной реформы и вытекающих из ее изменений, уделив особое внимание вопросам, связанным с повышением эффективности защиты прав человека.