Ոստիկանին վրաերթի ենթարկած վարորդը եղել է խմած 09/15/2016 13:04 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ոստիկանության կապիտանին վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը՝ 19:45-ի սահմաններում, Գյումրի քաղաքում վրաերթի է ենթարկվել 41-ամյա բնակիչ, ոստիկանության կապիտան Արամ Հարությունյանը, ով ստացած ծանր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։ Գիտակցության չգալով՝ Ա.Հարությունյանը բժշկական կենտրոնում մահացել է։
Պարզվել է տղամարդուն վարերթի ենթարկած վարորդի ինքնությունը, ով, ըստ նախնական տվյալների, դեպքի պահին գտնվել է ալկոհոլի ազդեցության տակ և չի ունեցել վարորդական իրավունքի վկայական։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Քրեական գործի շրջանակներում վարորդը ձերբակալվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

Задержан водитель, подозреваемый в смертельном наезде на капитана Полиции в Гюмри 09/15/2016 13:22 | Криминальная хроника
Подозреваемый в смертельном наезде на капитана Полиции Армении в городе Гюмри водитель задержан, сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
Как отмечается в сообщении ведомства, около 19:45 14 сентября 2016 года в городе Гюмри был совершен наезд на 41-летнего местного жителя, капитана Полиции Арама Арутюняна, который с телесными повреждениями был госпитализирован в медицинский центр, где, не приходя в сознание, скончался.
Установлена личность водителя, совершившего наезд на мужчину. По предварительным данным, он в момент инцидента находился под воздействием алкоголя и был без водительского удостоверения.
“По факту ДТП следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека)УК Армении. В рамках уголовного дела водитель задержан.Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меры, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования произошедшего”, - говорится в сообщении.