Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Ռուսաստանի կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ 09/14/2016   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
«Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական և քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, դրված նպատակներին հասնելու կարողությունը՝ ի շահ Ռուսաստանի Դաշնության սոցիալ-տնտեսական զարգացման, Ձեզ արժանացրել է վաստակած հարգանքի հայրենակիցների շրջանում և արտերկրում:
Անվիճելի է Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Անկեղծորեն բարձր եմ գնահատում մեր միջև հաստատված փոխըմբռնումն ու վստահությունը:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների բազմակողմանի համագործակցության ներկապնակի հարստացմանը, ինչպես նաև առևտրատնտեսական, ներդրումային և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում ռազմավարական պայմանավորվածությունների իրականցմանն ուղղված հետագա համատեղ ջանքերն ու նոր հեռանկարային ծրագրերի մշակումն ամբողջությամբ բխում են մեր պետությունների ժողովուրդների բարեկամության հետագա ամրապնդման շահերից:
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Серж Саргсян отметил личный вклад Дмитрия Медведева в укрепление союзнических отношений между Арменией и Россией 09/14/2016   14:38  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в среду направил поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Дмитрию Медведеву по случаю его дня рождения, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Уважаемый Дмитрий Анатольевич!
Примите искренние поздравления по случаю Вашего Дня рождения!
Богатейший опыт государственной и политической деятельности, умение достигать поставленных целей в интересах социально-экономического развития Российской Федерации снискали Вам заслуженное уважение соотечественников и за рубежом.
Бесспорен Ваш личный вклад в укрепление союзнических отношений между Арменией и Россией. Искренне дорожу взаимопониманием и доверием, установившимися между нами.
Уверен, что дальнейшие совместные усилия по обогащению палитры многопланового сотрудничества наших стран, а также по реализации стратегических договоренностей в торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарной сферах, разработка новых перспективных проектов всецело исходят из интересов последующего упрочения дружбы народов наших государств.
Желаю Вам, уважаемый Дмитрий Анатольевич, крепкого здоровья, счастья и новых успехов”, - сказано в поздравительном послании президента Армении.