ՀՀ վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության ղեկավարի հետ 09/14/2016 13:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Վարչապետը շնորհավորել և բարեմաղթանքներ է հղել Ռուսաստանի իր գործընկերոջը ծննդյան օրվա առթիվ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կարեն Կարապետյանը բարձր է գնահատել Դ. Մեդվեդևի անձնական ներդրումը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև դաշնակցային փոխգործակցության զարգացման գործում, որը հիմնված է երկու երկրների ժողովուրդների բարեկամության վրա: ՀՀ վարչապետը կարևորել է ՀՀ և ՌԴ կառավարությունների ակտիվ համագործակցությունը և երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի խորացումը՝ ի շահ հայ-ռուսական հարաբերությունների հետագա զարգացման և ամրապնդման թե´ երկկողմ, թե´ բազմակողմ ձևաչափով, այդ թվում նաև՝ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
Կարեն Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ իրեն հղած շնորհավորանքի համար:

Премьер-министр Армении поздравил российского коллегу с днем рождения 09/14/2016 13:29 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян провел в среду телефонную беседу с председателем правительства РФ Дмитрием Медведевым и поздравил коллегу с днем рождения, сообщает пресс-служба армянского правительства.
Карапетян высоко оценил личный вклад Дмитрия Медведева в дело развития союзнических отношений между Арменией и Россией, которые основаны на дружбе народов двух стран. Премьер Армении придал важность активному сотрудничеству правительств Армении и России и углублению двусторонних торгово-экономических связей в интересах дальнейшего развития и укрепления армяно-российских отношений как в двустороннем, так и в многостороннем форматах, в том числе в рамках ЕАЭС.
Карен Карапетян поблагодарил Дмитрия Медведева за поздравления в связи с его назначением премьер-министром Армении.