Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհակալություն է հայտնել Հովիկ Աբրահամյանին 09/13/2016 11:49 | Քաղաքական
Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը նամակ է հղել Հովիկ Աբրահամյանին։ Այս մասին տեղեկացնում է Հովիկ Աբրահամյանի նախկին մամուլի քարտուղար Գոհար Պողոսյանը։
«Հարգելի պարոն Աբրահամյան
ՀՀ վարչապետի պաշտոնում աշխատանքային գործունեության ավարտի կապակցությամբ ցանկանում եմ երախտագիտությունս հայտնել Ձեզ արդյունավետ համագործակցության համար:
Որպես կառավարության ղեկավար, Դուք շատ մեծ ներդրում եք ունեցել Հայաստան-Ռուսաստան դաշնակցային հարաբերությունների հետագա ամրապնդման համար: Ձեր ակտիվ մասնակցությամբ կյանքի են կոչվել նշանակալի առևտրա-տնտեսական, ներդրումային և արդյունաբերական նախագծեր: Սկիզբ է դրվել էներգետիկ, ենթակառուցվածքային, գիտա-տեխնիկական, մշակութային և հումանիտար բնագավառներում մի շարք կարևորագույն նախաձեռնությունների:
Բարձր գնահատականի է արժանի Ձեր ներդրումը եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացներին Հայաստանի լիարժեք մասնակցության տեսանկյունից: Արդյունքում հայաստանյան տնտեսությունն իր զարգացման համար հավելյալ ներուժ ստացավ, իսկ ազգային արտադրողները` հնարավորություն աշխատել Եվրասիական Միության հսկայական շուկայում:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները, որոնք մշտապես կայացել են ընկերական, վստահելի մթնոլորտում: Վստահ եմ, որ այսուհետ ևս ուշադրության կենտրոնում եք պահելու հայ-ռուսական երկկողմ համագործակցության զարգացման հարցերը:

Дмитрий Медведев поблагодарил Овика Абраамяна за плодотворное сотрудничество 09/13/2016   12:32  |  Политика
Председатель правительства РФ Дмитрий Медведев направила письмо бывшему премьер-министру Армении Овику Абраамяну, сообщила экс-пресс-секретарь Абраамяна – Гоар Погосян.
В тексте письма российского премьера, в частности, отмечается:
“Уважаемый, Овик Аргамович,
По случаю завершения Вашей деятельности на посту Премьер-министра Республики Армения хотел выразить Вам признательность за плодотворное сотрудничество.
В качестве главы Правительства Вы многое сделали для дальнейшего укрепления всего комплекса союзнических отношений России и Армении. При вашем активном содействии реализованы значимые совместные торгово-экономические, инвестиционные и промышленные проекты. Дан старт целому ряду важных инициатив в энергетической, инфраструктурной, научно-технической, культурной и гуманитарной областях.
Высокой оценки заслуживает Ваш вклад в полноформатное подключение Армении к процессам евразийской интеграции. В результате армянская экономика получила дополнительный потенциал для роста, а национальные производители – возможности работы на обширном рынке Евразийского союза.
С теплотой вспоминаю наши встречи, всегда проходившие в дружеской, доверительной атмосфере. Убежден, что Вы и впредь будете уделять повышенное внимание вопросам развития двустороннего российско-армянского взаимодействия.