Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետն ընդունել է ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչության Հատուկ գործակալներին 09/08/2016   17:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետ Ջոն Ֆարխոյանը ընդունել է ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչության Հատուկ գործակալներ Քեմերոն Թեյլորին և Մեթիաս Վոլզին: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերով համագործակցությանն առնչվող հարցեր, կողմերը փոխանակվել են անհրաժեշտ տեղեկատվությամբ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև հետագա համագործակցությանը՝ կարևորելով տեղեկատվության փոխանակման օպերատիվությունը, ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ:
Հյուրերը ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչության անունից պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցության շրջանակներում ապահովել ԱՄՆ-ում անհրաժեշտ գործողությունների պատշաճ և օպերատիվ կատարումը:

Глава управления СК по городу Ереван обсудил со спецагентами по борьбе с наркотиками США вопросы сотрудничества 09/08/2016   17:52  |  Лента новостей
Начальник следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван Джон Фархоян принял специальных агентов Управления по борьбе с наркотиками США Кэмерона Тэйлора и Мэтиаса Вольза.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества по случаям с незаконным оборотом наркотических средств. Стороны обменялись необходимой информацией.
Собеседники коснулись также дальнейшего сотрудничества, придав важность оперативности обмена информацией; достигнуты договоренности.
Гости от имени Управления по борьбе с наркотиками США выразили готовность обеспечить в рамках сотрудничества надлежащее и оперативное проведение в США необходимых действий.