ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցում է «Արմիա-2016» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովին 09/07/2016   13:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանի գլխավորած պատվիրությունը սեպտեմբերի 6-ից 11-ը Մոսկվայի մարզի Կուբինկա քաղաքում կմասնակցի ՌԴ պաշտպանության նախարարության կազմակերպած «Արմիա-2016» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովին: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ ՊՆ պատվիրակության կազմում ընդգրկված են ՀՀ ԳԱԱ «ՌՖԷԻ» ՊՈԱԿ-ի, «ԼՏ-Պիրկալ» ՓԲԸ-ի եւ «Լուբավա-Արմենիա» ՓԲԸ-ի ներկայացուցիչները: Նրանք ցուցահանդեսին կներկայացնեն վերոնշյալ ընկերությունների արտադրանքները:

Делегация Минобороны Армении участвует в Международном военно-техническом форуме “АРМИЯ–2016” 09/07/2016   17:34  |  Лента новостей
Делегация во главе с заместителем министра обороны Армении, председателем Государственного военно-промышленного комитета Минобороны РА Давидом Пахчаняном с 6 по 11 сентября принимает участие в организованном Минобороны РФ Международном военно-техническом форуме “АРМИЯ–2016”, который проводится в городе Кубинка Одинцовского района Московской области России.
Как передает пресс-служба оборонного ведомства Армении, в состав армянской делегации входят представители Института радиофизики и электроники Национальной академии наук (НАН) Армении, АОЗТ Центра лазерных технологий “ЛТ-ПИРКАЛ” и ЗАО “Любава-Армения”.