Կատարվում է քննություն՝ պարզելու ենթասպայի մահվան հանգամանքները 09/06/2016 14:23 | Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում կատարվում է քննություն՝ պարզելու ենթասպա Գեղամ Եղիազարյանի մահվան հանգամանքները։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 05.09.2016թ.՝ ժամը 15:30-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրք տանող ճանապարհը կրճատող ժայռի տակ՝ քարափի մեջ, հայտնաբերվել է նույն զորամասի ենթասպա Գեղամ Ալբերտի Եղիազարյանի դին:
Կատարվել են դեպքի վայրի և դիակի արտաքին զննություններ, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ Գ.Եղիազարյանի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Քննության արդյունքների մասին տեղեկույթ կտրամադրվի լրացուցիչ։

Армянские правоохранители выясняют обстоятельства гибели прапорщика 09/06/2016 14:49 | Чрезвычайное просшествие
Восьмым гарнизонным отделом Главного военного следственного управления СК Армении проводится расследование для установления обстоятельств гибели прапорщика Гегама Егиазаряна.
Как сообщается на сайте Следственного комитета, 5 сентября с.г., примерно в 15:30 под скалой, срезающей путь к боевому посту оборонительного участка N-ской воинской части Минобороны РА, на утесе, было обнаружено тело прапорщика той же части Гегама Альбертовича Егиазаряна.
Произведен осмотр места происшествия и тела погибшего, назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
Восьмым гарнизонным отделом Главного военного следственного управления СК Армении предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств смерти Г. Егиазаряна.