Վրաերթի հետեւանքով մահացած երեխայի հայրը ձերբակալվել է 09/06/2016 12:47 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն այսօր նոր մանրամասներ է հրապարակել նախօրեին Հրազդանում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի մասին՝ հաստատելով, որ վրաերթի հետեւանքով մահացած երեխայի հայրը փորձել է սպանել վարորդին։
Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է.
7-ամյա երեխայի հայրը դանակահարել է իր երեխային վրաերթի ենթարկած վարորդին (Տեսանյութ)
«Նախնական քննության տվյալներով՝ 2016 թ. սեպտեմբերի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, Հրազդան քաղաքի Միկրոշրջան թաղամասի 121 շենքի հարևանությամբ գտնվող էլեկտրաէներգիայի բախշիչ ենթակայանի մոտ, Գ.Խամփերյանը վիճաբանել է Վանիկ Սարգսյանի հետ` վերջինիս կողմից իր որդուն վրաերթի ենթարկելու հետևանքով անզգուշությամբ մահ պատճառելու հարցի շուրջ։ Վիճաբանության ընթացքում դանակով հարվածներ է հասցվել Վանիկ Սարգսյանին` պատճառելով ձախ այտի և պարանոցի ձախ կեսի կտրած-ծակած երկու վերքեր, կրծքավանդակի աջ և ձախ կեսի կտրած-ծակած, թափանցող 2 վերքեր, որի հետևանքով Վ. Սարգսյանը տեղափողվել է «Հրազդանի ԲԿ» ՓԲԸ և ենթարկվել վիրահատության:
Նկատի ունենալով, որ առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104 հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ, Գ.Խամփերյանը ձերբակալվել է։
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են փորձաքննություններ»։
Ավելի վաղ՝ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, որ երեխային վրաերթի ենթարկելու եւ անզգուշությամբ մահ պատճառելու մեջ մեղադրվող վարորդին վերաքննիչ դատարանն ազատ էր արձակել գրավով։

Отец погибшего в результате наезда ребенка задержан по подозрению в нанесении ножевых ранений отпущенному под залог водителю 09/06/2016 13:45 | Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сегодня обнародовал подробности трагического инцидента, произошедшего накануне в городе Раздан.
“По данным предварительного следствия, 5 сентября 2016 года, примерно в 17:30 близ электрораспределительной подстанции, расположенной по соседству со зданием № 121 в квартале Микрошрджан города Раздан, Г. Хамперян вступил в ссору с Ваником Саркисяном из-за инцидента с причинением последним его сыну смерти по неосторожности вследствие наезда. В ходе ссоры Хамперян нанес Ванику Саркисяну удары ножом, причинив ему 2 колото-резаных ранения левой щеки и левой половины шеи, два проникающих колото-резаных ранения правой и левой половин грудной клетки. Саркисян был госпитализирован в ЗАО “МЦ Раздан” и прооперирован”, - говорится в сообщении.Задержан водитель, сбивший насмерть семилетнего ребенка на тротуаре
"С учетом наличия признаков преступления, предусмотренного частью 1 статьи 34-104(Покушение на убийство), следственным управлением по Котайкской области возбуждено уголовное дело, Г. Хамперян задержан. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы", - отмечается в сообщении.
Как сообщлао ранее “ФактИнфо”, Апелляционный суд освободил под залог водителя, обвиняемого в наезде на ребенка и причинении ему смерти по неосторожности.